Czy kursy walut w kantorach podlegają negocjacjom?


Jeżeli potrzebujesz dokonać wymiany waluty, to z pewnością szukasz najlepszych ofert. Co do zasady, kantory oferują dość podobne kursy. W przypadku dużych kwot nawet najmniejsza różnica ma jednak znaczenie. Z tego względu podstawą udanej transakcji jest znalezienie najtańszego kantoru w mieście. Czy to jedyne, co możesz zrobić, aby zaoszczędzić? Pewnie, że nie!

Negocjacje w kantorze – tak czy nie?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainicjować negocjacje podczas wymiany walut w kantorze. Dlaczego? Chociażby z tego powodu, że najgorsze co może Cię spotkać, to odmowa ze strony pracownika. Innymi słowy, nic na tym nie stracisz, a możesz jedynie zyskać. Pamiętaj, że jeżeli nie zapytasz, to odpowiedź zawsze będzie negatywna. Raczej nikt nie zaproponuje Ci atrakcyjnej zniżki sam z siebie.

Na dobrą ofertę składa się nie tylko oferowany kurs walut. Kantory często wywieszają informację o możliwości tzw. targowania się, co bez wątpienia może wiązać się ze sporą oszczędnością. Pamiętaj więc, że nawet jeżeli w danym miejscu kurs wydaje się mniej atrakcyjny, to dzięki negocjacjom możesz wypracować korzystniejszą transakcję.

Jak targować się w kantorze?

Można powiedzieć, że zasady skutecznej negocjacji w kantorze są takie same, jak przy każdym innym zakupie. Trzeba jednak podkreślić, że wcale nie musisz wymieniać ogromnej kwoty, aby podjąć próbę uzyskania upustu. Kantory chętnie zgadzają się na – przynajmniej symboliczne – zniżki. Trzeba jednak wiedzieć, jak to zrobić!

Kluczem do sukcesu okaże się pewność siebie. Przedstaw swoją propozycję z przekonaniem. Najprawdopodobniej pracownik poda swoją. Najszybszą i najbardziej optymalną drogą do uzyskania korzystniejszej oferty jest „spotkanie się w połowie” obu ofert. Wówczas obie strony będą zadowolone z transakcji.

Wróć