Blog

Od czego zależą kursy walut?

Zmieniająca się sytuacja gospodarcza w kraju i na świecie ma wpływ na aktualne kursy walut. Jednak czy tylko ona ma znacznie w podanym kontekście? Na jakiej podstawie kantory prezentują kursy walut, czyli jakie czynniki kształtują stawki proponowane klientom? Właśnie tę kwestię poruszymy w dalszej części przygotowanego przez nas wpisu. Sprawdź, czym tak właściwie jest kurs walutowy oraz co wpływ na jego wysokość i zmiany. Zapraszamy.

Czytaj dalej

Które waluty najczęściej wymieniają w kantorach Polacy?

Wymiana walut w kantorach możliwa jest zarówno stacjonarnie, jak i online. Które waluty wymieniamy jednak najczęściej? Zachęcamy do lektury i dowiedzenia się tym samym więcej o działalności tego typu podmiotów.

Czytaj dalej

Jak bezpiecznie wymieniać pieniądze?

Wymiana walut w wielu sytuacjach okazuje się dla nas koniecznością, szczególnie jeśli planujemy podróż. Wizyta w kantorze i poświęcenie znacznej ilości czasu wydaje się więc nieunikniona. Dodatkowo jeśli planujemy wymianę większej ilości pieniędzy, to pojawia się również stres związany z ich przewiezieniem. Doskonałym i bezpiecznym rozwiązaniem mogą więc być kantory internetowy, których obecnie również mamy sporo do wyboru.

Czytaj dalej

Jak działają kantory wymiany walut?

Obecnie możemy mówić o coraz większe popularności kantorów online. Czasem wymiana waluty jest nagłą koniecznością, a innym razem potrzebujemy jej szybko. Wówczas poszukiwanie stacjonarnych placówek bywa uciążliwe, a jeśli przebywamy za granica tym bardziej. Kantor online gwarantuje nam wygodę, szybkość działania i przede wszystkim bezpieczeństwo. Nie musimy też wozić ze sobą dużych ilości gotówki.

Czytaj dalej